Haber

Olağanüstü hal ilan edilen illerde yaşayan üniversite öğrencilerinden katkı payı veya öğrenim ücreti alınmayacaktır.

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen deprem nedeniyle Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilen illerde yaşayan üniversite öğrencileri veya aileleri ile Devlette örgün eğitimine devam eden öğrenciler için öğrenim ücreti ve katkı paylarının devlet tarafından geri ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Olağanüstü Hal Bölge Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; 6 Şubat depremi nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerde ailesi veya kendisi ikamet eden üniversite öğrencilerinden ve olağanüstü hal bölgesinde örgün eğitimine devam eden öğrencilerden öğrenim ücreti ve katkı payı alınmayacaktır. Ayrıca 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci öğretim ücretini ödemiş olan öğrencilere yükseköğretim kurumları tarafından geri ödeme yapılacaktır.

Söz konusu karara göre, ailesi veya kendisi Filistin’in Gazze kentinde ikamet eden ve Türkiye’deki herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimine devam eden önlisans ve lisans öğrencilerinin 2023-2024 Bahar Yarıyılında ödemeleri gereken öğrenim ücretleri Akademik Yıl da devlet tarafından karşılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu